Bizimle iletişim kur
sarah

Telefon numarası : 18823215281

Naber : +8618823215281

Hipertansif "kalp" bilgisi

December 6, 2022

Hipertansiyon deyince, hepimiz biliyoruz ki, düzenli olarak kan basıncını izlemek, kan basıncı değişikliklerine yakından dikkat etmek, ancak insanların büyük çoğunluğu hipertansiyon hastalarının kan basıncını izlemenin yanı sıra kan basıncını düzenli olarak izlemeye de dikkat ettiğini bilmiyor. EKG!

定期监测心电

Hipertansiyon EKG'yi neden ölçmelidir?

 

Hipertansiyon bulaşıcı olmayan en yaygın kronik hastalıktır ve ayrıca kardiyovasküler ve serebrovasküler hastalıkların en büyük nedenidir.Şu anda kardiyovasküler ölüm, toplam ölümlerin %40'ından fazlasını oluşturmaktadır; bunların arasında miyokard enfarktüsünün %50'si hipertansiyona bağlıdır ve kalp yetmezliğinin %40-50'si hipertansiyona bağlıdır.Uzun süredir hipertansiyon öyküsü olan hastalarda hipertansiyon uzun süre kontrol altına alınmazsa kalp yükü artacaktır.Zamanla, kalp kası hipertrofi olacak, oksijen tüketimi artacak, bu da miyokardiyal zorlanma ve miyokardiyal iskemi ile sonuçlanacak ve uzun vadeli gelişme koroner kalp hastalığına, miyokard enfarktüsüne, kalp yetmezliğine, kalp yetmezliğine ve diğer durumlara yol açabilir.Ayrıca kalp anormallikleri de yanlış kan basıncı ölçümlerine yol açabilir!

 

"Çin'deki Hipertansif Hastalarda Kalp Hızı Yönetimine İlişkin Çok Disiplinli Uzman Konsensüsü (2021 baskısı)", aritmi, özellikle atriyal fibrilasyon, nabız palpasyonu, elektronik tansiyon aleti veya ambulat kan basıncı ölçümünün hatalara neden olabileceğine işaret eder ve hastalara evde otomatik kullanmaları önerilir. kalp atış hızını kaydederken kan basıncını ölçmek için tansiyon aleti.

 

Bu nedenle, elektrokardiyogramın izlenmesi yoluyla kalbin anormal durumu zamanında teşhis edilebilir, ancak aynı zamanda hastanın kan basıncının durumunu da yansıtarak teşhis ve tedavi için elverişli bir temel sağlayabilir.

定期检测心电

Hipertansiyon kalp hastalığına neden olan sinyal nedir?

 

1. Siyanoz

 

Yüksek tansiyon, kendi dolaşım sistemlerini ciddi şekilde etkileyecektir, çünkü kan düzgün değildir, lokal iskemi ve hipoksi olacaktır.Lezyonun yeri kalp ise, cilt mukoza zarları ve ekstremiteler dahil olmak üzere tüm vücut ve uzuvlarda belirgin semptomlara neden olabilir.

 

2. Nefes darlığı

 

Hafif aktivite veya hareketsizlik, nefes alma güçlükleri veya nefes darlığı ve bazen öksürük, balgam çıkarmanın eşlik ettiği diğer durumlarda, buna genellikle sol kalp fonksiyon bozukluğu semptomları neden olur.

 

3. Alt ekstremite ödemi

 

Alt ekstremite ödemi, genellikle görünür alt ekstremite ödemi olan sağ kalp disfonksiyonunun ana tezahürüdür, parmak basıncında bariz bir depresyon olur ve cilt geri tepme hızı yavaştır.Şiddetli vakalarda cilt geri sekmeyebilir ve dokunulduğunda gergin hissedilebilir.

 

4, şah damarı öfkesi

 

Şah damarı, köprücük kemiği üzerinde kulak memesi yönüne uzanan mavi bir damardır.Genellikle küçük parmak kalınlığındadır.Sadece öfke şeklinde görülüyorsa genellikle sağ kalp yetmezliğinden kaynaklanır.

 

5. Aniden ayağa kalkın

 

Bu durum genellikle anjina atağı dönemindedir, zorunlu bir pozisyona, işe veya yürürken aniden anjina pektoris krizine aittir, genel vücut bozulur, hemen aktiviteleri durdurur, aynı zamanda istemsiz olarak elin ön kalp bölgesini tutması, ağrıya kadar rahatlama tekrar aktivite yapabilir.

 

6. Zorunlu çömelme

 

Kompulsif çömelme genellikle bu tür kuru doğuştan kalp hastalığında, çarpıntı ve astım semptomlarının ortaya çıkması nedeniyle, sadece semptomları hafifçe hafifletmek için çömelme, bu kalp hastalığının tipik bir tezahürüdür.

 

7. Özel yüz

 

Kronik yüksek tansiyonu olan hastalarda kan dolaşımı ve fiziksel kalite düşeceği için özel bir görünüme sahip olması doğaldır.Kalp hastalığı ileri aşamaya gelmişse, hastalığın görünümü genellikle soluk ve mor, yetersiz kan akışının ifadesi, yüz koyu kırmızı ise romatizmal kalp hastalığının özelliği mitral kapak darlığıdır.

 

 

  • Bu nedenle kan basıncınızı düzenli olarak kontrol edin ve sağlığınıza dikkat edin.